خانه / دسته‌بندی نشده / ۸ مرحله تا فروش موفق یک محصول

۸ مرحله تا فروش موفق یک محصول

۸ مرحله که اگر انجام داده بودی محصول تو را میخریدم!

برای فروش موفق یک محصول باید مراحلی را به صورت پیشگام انجام دهیم تا فروش موفقی داشته باشیم. در این مقاله به ۸ مرحله اشاره میکنیم که لازمه انجام برای فروش موفق یک محصول است.

فروش موفق

 1. هدف از ساخت محصول

ابتدا برسی کنید که قرار است محصول شما کدام قسمت از زندگی مخاطبین و مشتریان شما را مورد هدف قرار دهد. با این کار شما میتوانید دقیقا با هدف گیری قسمتی از مشکلات یا نیاز های کاربران تصمیم به ساخت محصولی مخصوص آن ها بگیرید.

فرض کنید محصول شما یک اسپری است که بعد از استفاده جلوی درد دندان را میگیرد

پس چون شما در مورد درد دندان محصولی دارید این محصول در دسته بندی مخاطبین به صورت هدفمند فقط برای کسانی کاربرد دارد که دندانشان درد میکند و میخواهند بدون مراجعه به پزشک از دندان درد خود در امان باشند.

در واقع این که بدانید هدف از ساخت محصول شما برای کاربران چیست در مراحل بعدی میتواند به صورت هدفمند تمرکز شما را روی مخاطبین خاص و نیازمند محصول شما بگذارد

فروش موفق

 1. نحوه تنظیم دقیق عنوان

معرفی محصول شما از عنوان شروع میشود. یکی از دلایل عدم فروش موفق محصول متاسفانه معرفی نادرست محصول برای مخاطبین یا همان مشتریان احتمالی محصول ما است. اگر نتوانیم کاملا مفید به مخاطبین بفهمانیم محصول ما دقیقا چیست نباید انتظار فروش موفق داشته باشیم. عناوین تنها دلیل مطالعه یا برسی محصول شما توسط مخاطبین و مشتریان شما هستند. خیلی مهم است که دقیقا عناوین را فقط برای کسانی بنویسیم که نیاز به محصول ما دارند. اگر عنوان کلی باشد شک نکنید که درصد بزرگی از مشتریان اصلی محصول خود را از دست داده اید. در این قسمت میخواهیم به نکات مهم و ارزنده برای تنظیم آگهی بپردازیم :

در شروع عنوان از کلماتی استفاده کنید که برای کاربر جذابیت داشته باشد مانند چگونه میتوانید حیرت انگیز شما چگونه رفع برسی

عناوین باید در مشتری ایجاد احساس انگیزه فعال کند به طوری که حتی اگر بعد از دیدن عنوان صفحه محصول انگیزه بازگشت در مخاطب فعال شده باشد تا اگر به هر دلیلی مانند نداشتن وقت برای مطالعه صفحه محصول صفحه تبلیغاتی شما را بست مجدد در زمانی دیگر به صفحه محصول بازگردد

پنج برابر افراد در زمان دیدن تبلیغ شما فقط عنوان را می بینند پس در عناوین از نوشتن دروغ و ابهامات کلی صرف نظر کنید

در عنوان تبلیغات محصول خود تمرکز اصلی خودتان را روی کاربرد واقعی محصول برای مشتری قرار دهید تا مشتری در عنوان محصول بداند به طور دقیق و خلاصه قرار است مشکل او چگونه حل شود

اگر عنوان شما نظر مخاطب را جلب کند بدون شک ادامه صفحه تبلیغاتی محصول را مطالعه خواهد کرد

با یک مثال ساده در عنوان دقیقا بیان میکنیم محصول ما چه کاربردی دارد : فرض کنیم شما محصول اسپری دندان درد را دارید و قصد فروش کرده اید. در عنوان چگونه باید این محصول را به مشتریان احتمالی معرفی کنیم ؟

 • اسپری مخصوص برطرف کننده دندان درد .
 • اسپری ( نام اسپری ) تسکین دهنده درد .
 • اسپری ( نام اسپری ) تسکین دهنده دردهای ناشی از عفونت لثه و دندان .
 • چگونه اسپری ( نام اسپری ) عفونت لثه را برطف و درد را کاه میدهد ؟
 • رفع درد دندان و تقویت لثه با اسپری ( نام اسپری ) .

به نظر شما کدام عنوان تاثیر بهتری در مخاطبین می گذارد ؟

 

فروش موفق

 1. تنظیم متن درون محتوای تبلیغاتی

تا اینجا اگر مرحله ۲ را درست انجام داده باشید موفق شده اید چراغ سبزی در ذهن مخاطب برای برسی کلی محصول ایجاد کنید. حالا برای اینکه مخاطب شما بداند خرید محصول کاملا به نفع او است یا خیر به مطالعه تبلیغ ادامه میدهد

بیشتر و صادقانه تر به معرفی ویژگیهای محصول بپردازید بهتر است تا این که از کلمه هایی نظیر : بهترین ، رویایی ، خارق العاده استفاده کنید . ضمنا گفتار صادقانه باعث کسب اعتماد مشتری می شود . اگر محصولتان دارای ویژگی بدی است شما ابتدا با بیان محاسن و سپس با بیان کردن معایب اعتماد مشتری را جلب کنید .

در واقع شما در این قسمت باید یک یا چند نیاز اساسی روزانه مخاطب را مثل شادی هدف گیری کنید. البته این هدفگیری باید مثبت باشد یعنی کاربر بداند با استفاده از محصول شما شادی بیشتری خواهد داشت

ضمنا سعی کنید محصول خود را همانظور که در واقعیت هست به مشتری نشان دهید . به عنوان مثال وقتی شما یک تصویر از کالای خود می گیرید اگر این تصویر از نزدیک تهیه شود، مشتری وب سایت شما اندازه ان را بزرگتر از آنچه که هست درک خواهید کرد. پس بهتر است با نوشتن اندازه در تصویر یا قرار دان کالا در کنار یک جسم که همه اندازه آن را می دانند . اندازه واقعی را به ذهن کاربر انقال دهید. کبریت یک نمونه جسمی است که همه اندازه آن را می دانند!

فروش موفق

 1. تنظیم ویژگی های محتوای تبلیغاتی محصول

با بیان ویژگی های کلیدی محصول به کاربر بگویید چگونه میواند از محصول شما استفاده کند تا روند فروش موفق سریعتر اجرا شود.

محصول شما باید دارای یک سری ویژگی های خاص باشد تا در زمان معرفی محصولات ویژگیهای خاص رو به کاربر معرفی کنید به عنوان مثال جدولی برای معرفی ویژگی های محصول قرار بدهید در این جدول میتوان ویژگی های کلیدی محصول که برای مشتری جذاب و مورد نیاز است شامل : وزن محصول، جنس محصول ، نام کشور سازنده ، گارانتی دارد یا خیر ، رنگ محصول و تمام اطلاعات کلیدی و ویژگی هایی که یک مشتری برای خرید از راه دور به آنها نیاز دارد را در این جدول مورد نمایش قرار بدهید . همه ویژگیهای محصول باید کاملا به روز باشد به عنوان مثال : موجودی و عدم موجودی  و همچنین قیمت که اگر همیشه به روز نباشد شما مشتریان خود را از دست خواهید داد .

فراموش نکنید اگر شما محصولی کاملا جدید را ارائه میکنید حتما باید نحوه استفاده از آن را ذکر کنید.

فروش موفق

 1. عناصر موثر در متن تبلیغاتی

تصاویر

استفاده هرچه  بیشتر از تصاویر واقعی, منظور از تصاویر واقعی، تصاویری است که خودتان از محصول گرفته اید و نه این که در اینترنت جستجو کرده باشید و تصاویری از ان محصول به دست اورده باشید . چون در بیشتر موارد این گونه تصاویر تفاوت های جزیی با کالای شما دارند و این نارضایتی مشتری را در بر خواهد داشت.

ویدیو

دیگر عنصر تاثیر گذار در متن تبلیغاتی استفاده از ویدیو است. اگر میخواهید توجه کاربر در هنگام تماشای ویدیو بیشتر جذب شود حتما فقط به معرفی نکات کلیدی محصول بپردازید. در ویدیو حتما مشخصات کلیدی محصول را در ابتدا بیان کنید و سپس توضیح دهید که این مشخصات کلیدی چگونه میتواند مشکل مخاطب را به راحتی حل کند. در معرفی ویدیو حتما از زبان عامیانه اما محترمانه بجای زبان کتابی استفاده کنید.

صدا

صدا هم به نوع خود تاثیر به سزایی در افزایش فروش محصولات دارد. بهترین و ساده ترین راه برای استفاده از صدا در فروش بیشتر در واقع ساخت پادکست های مرتبط با محصول است. شما میتوانید توضیحات اضافی محصول را در قالب یک پادکست به مشتریان خود ارسال کنید. همچنین میتوانید این پادکست را در صفحه محصول برای دانلود قرار دهید.

فروش موفق

 1. قیمت محصول

در قیمت گذاری محصول به این توجه کنید که کاربر با دیدن قیمت محصول حاظر است محصول را تهیه کند ؟ در واقع توجیح قیمت برای مخاطب ارتباط مستقیمی به نحوه معرفی شما از محصول از عنوان تا محتوای تبلیغاتی دارد. اگر بتوانید محصول را بار ارزش توصیف کنید و در ذهن مخاطب محصول را به این صورت معرفی کنید که رفع مشکل فعلی کاربر بسیار با ارزشتر از قیمت محصول است به راحتی کاربر محصول را از شما خریداری میکند

از اعداد فرد  مانند ۳ و ۷ و ۹ در قیمت محصول استفاده کنید. اعداد فرد در تبلیغات بسیار قویتر مخاطب را از نظر قیمت توجیه میکند تا اعداد زوج.

حتما تمام هزینه هایی که کاربر برای بدست آوردن محصول شما باید پرداخت کند را برایش بازگو کنید مانند هزینه ارسال و اگر نیاز به نصب دارد هزینه نصب را هم برایش بازگو کنید.

فروش موفق

 1. مکان های مناسب برای معرفی محصول

حالا که توانسته اید برای محصول خود تبلیغ نویسی کنید موقع آن فرا رسیده است که تبلیغات خود را در مکان هایی که مخاطبین هدف ما وجود دارند به نمایش بگذاریم.

سوالی که پیش می اید این است که چگونه مشریان مشتاق به خرید محصولمان را پیدا کنیم

ابتدا برسی کنید که دقیقا محصول را برای چه قشری از مخاطبین ساخته و تولید کرده اید؟ یعنی مرحله اول رو مجدد برسی کنید.  به عنوان مثال ممکن است شما کتابی در زمینه تند خوانی تولید کرده باشید پس در این صورت مخاطبین شما در واقع کسانی هستند که میخواهند سریع مطالب زیاد را در زمان کم مطالعه کنند. در این صورت قشر بزرگی از مشتریان شما را دانشجویان تشکیل میدند

حالا که می دانید مخاطبین شما چه کسانی هستند این مورد را برسی کنید که کجا میتوانید آن ها را پیدا کنید ؟

بر فرض مثال که شما فروشنده پوشاک کودک هستد بیشتر مشتریان شما بانوان هستند. برسی کنید بانوان بیشتر روز را در کجا سپری میکنند ؟ آن مکان بهترین مکان برای معرفی و تبلیغ محصولات شماست.

امروزه میتوانید مشتریان خود را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستگرام به راحتی پیدا کنید. یکی از راه های یافتن مشتریان هدف این است که در این شبکه ها از هشتگ های مرتبط با محصول استفاده کنید

بیایید کمی جلوتر برویمو از اینستاگرام محصول و صفحه تبلیغاتی را معرفی کنیم :

در این قسمت مرور کوتاه بر مقاله ای که اخیرا در وب سایت منتشر شد با نام ” در بازاریابی با اینستاگرام چرا موفق نیستید ” می اندازیم :

 • در پروفایل خود محصول را کوتاه اما دقیق معرفی کنید
 • استفاده از لینک محصول در پروفایل اینستاگرام
 • استفاده از تصویر محصول
 • نوشتن متن کاربردی و جذاب برای محصول زیر عکس انتشار یافته
 • ستفاده از هشتگ برای جذب فالوور

توصیه میکنم پست ” در بازاریابی با اینستاگرام چرا موفق نیستید ” را حتما مطالعه نمایید تا در شروع بازاریابی با اینستاگرام موفق شوید.

فروش موفق

 1. آماده شدن برای فروش

حالا نوبت این رسیده که محصول خود را به فروش برسانید. داشتن یک وب سایت برای فروش محصول شما در کنار کسب و کار سنتی به طرز خارق العاده ای تعداد مشتریان و فروش شما را افزایش میدهد.

در مقاله ای به نام ” ۴ روش اضطراری برای زنده ماندن کسب و کار آنلاین شما ”  که اخیرا در وب سایت منتشر شد به این موضوع اشاره کردیم که اگر شما در دنیای مجازی وب سایت داشته باشید مردم بیشتری میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند و این ارتباطات بیشتر یعنی بدست آورددن مشتریان جدیدتر و خیلی مهمتر از این , داشتن یک سایت یعنی این که مردم بیشتری با برند و محصولات شما آشنا میشوند و اطلاعات بیشتری درمورد شما و این که شما چه خدماتی ارائه میکنید بدست می آورند. اگر یک مشتری شما را پیدا کند اما نتواند وب سایت شما را پیدا کند ممکن است کسب و کار شما را جدی نگیرد و این یعنی عقب افتادن از رقیبتان!

تلاش کنید در صورت امکان در هنگام فروش محصول به خریدار تخفیف ارائه کنید تا مشتری با بدست آوردن امتیاز تخفیف انگیزه بیشتری برای خرید از شما داشته باشد

به زودی راهکاری فوق العاده برای شما به صورت ویدیویی به اشتراک خواهیم گذاشت. که مراحل بالا را کاملا واضح و بی عیب و نقص بیان میکنیم.

 

اگر این مقاله را دوست داشتید میتوانید آن را با دوستانتان در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید

 

اگر مایل هستید مقالات بعدی را زودتر از دیگران مطالعه کنید پیشنهاد میکنم در پایان همین مقاله در خبرنامه سایت عضو بشوید.

عضویت در خبرنامه

 

از آخرین مطالب آموزشی منتشر شده در وب سایت مطلع شوید.

 

زودتر از سایر اعضا آموزش ها را مطالعه کنید.

Please wait...

تشکر برای عضویت در خبرنامه.

همچنین ببینید

انواع پیام های تبلیغاتی اینترنتی | اینفوگرافیک

سلام خدمت کاربران محترم وب سایت Esiteup.com . تبلیغات تعاریف و نمونه های مختلیفی دارد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری مطالب رایگان رو تو ایمیل داشته باشی ؟
می خوای افزایش ترافیک رو از طریق ایمیل یاد بگیری !!؟؟
اطلاعات شما هرگز منتشر نخواهد شد.
همین الان ایمیلتو وارد کن و مطالب ما رو توی ایمیلت بخون ...