خانه / آموزش بازاریابی / میخواهید بدانید چگونه بازدید وبسایت را افزایش دهید ؟

میخواهید بدانید چگونه بازدید وبسایت را افزایش دهید ؟

آیا با وجود اینکه هر روشی را برای افزایش بازدید وبسایت خود امتحان کرده اید، نتیجه دلخواه خود را نگرفته‌اید؟

هر کاری که می کنید، تعداد بازدید سایت شما تکان نمی خورد و سایت شما پول کافی در نمی آورد.

خب، خبر خوبی برایتان دارم…

برای افزایش بازدید سایت خود، نیازی نیست که متخصص سئو باشید.

من به طور سریع، این فرایند را به شما خواهم گفت، اما در ابتدا … چرا افزایش بازدید سایت سخت است؟

مشکل: به احتمال زیاد، بر روی معیارهای اشتباهی تمرکز دارید و محتوای اشتباهی را می خوانید.

مطالب زیادی درباره افزایش بازدید سایت وجود دارند. برخی از آنها قدیمی هستند برخی خوب هستند اما هیچ کدام از آن ها کاربردی نیستند.

آنچه نیاز دارید، یک سیستم اثبات شده است. چیزی که با سایت شما هماهنگ باشد و بتوانید آن را به کار ببرید و خواهید داد که طی یک هفته (یا حتی کمتر)، آمار بازدید شما افزایش چشمگیری خواهد یافت.

زمانی که سیستم درستی را به کار ببرید، افزایش بازدید سایت کار سختی نخواهد بود.

برای انجام این کار باید مراحل درستی را طی کنید و قبل از اینکه متوجه شوید، افزایش قابل توجهی در بازدیدهای سایت شما رخ خواهد داد.

این سیستم از سه مرحله تشکیل شده است:

مرحله اول: محتوای وبسایت خود را بهینه سازی کنید ( همین مقاله )

این مرحله اساس و پایه سیستم است. اگر واقعا می خواهید بازدید سایت خود را افزایش دهید، ابتدا باید بدانید که محتوای سایت شما بهینه است. در غیر این صورت، افزایش بازدید موقتی خواهد بود و پس از مدتی افت خواهد کرد.

مرحله دوم: آن را با رسانه های اجتماعی همراه کنید ( منتشر شد )

به محض اینکه سایت شما برای افزایش بازدید آماده بود، باید برای افزایش دادن بازدید آن اقدام کنید. با تکنیک های منحصر به فرد رسانه های اجتماعی که معرفی خواهیم کرد، یاد می گیرید که چگونه این کار را انجام دهید.

 

مرحله سوم: محتوای سایت خود را در دسترس قرار دهید ( منتشر شد )

رسانه های اجتماعی، تنها بخشی از معما هستند. شما همچنین باید محتوای سایت خود را در دسترس مخاطبان جدید قرار دهید. این کار را نیز یاد خواهید گرفت (حتی اگر وقت اضافی برای نوشتن پست های پشت سر هم برای افراد جدید نداشته باشید).

همه این ها چگونه به نظر می رسند؟ بهتر است آموزش این سیستم را شروع کنیم.

 • مرحله اول: بهینه سازی محتوا
 1. آمار بازدید کنونی سایت خود را بدانید

قبل از اینکه بازدید سایت خود را افزایش دهید، باید بازدید کنونی سایت خود را بدانید. این آمار خط پایه شما خواهد بود. از اینجا به بعد، خواهید دید که تلاش شما چگونه بر افزایش بازدید سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

بنابراین برای خود یک کد تحلیل آماری گوگل داشته باشید و پس از آنکه چند روز گذشت، گزارشی از آمار چند روز اخیر را بررسی کنید.

در ادامه تعدادی از مهم ترین معیارهایی را که باید بدانید، ذکر می کنیم:

 • بازدیدکنندگان خاص
 • بازدید صفحات
 • صفحات به ازای هر بازدید
 • متوسط زمان صرف شده در سایت
 • میزان گزاف گویی
 • منابع بازدید (مستقیم، جستجو و ارجاع)
 • صفحات خروج

 

 1. اغلب بازدید سایت خود را بررسی کنید

احتمالا این گفته را شنیده اید که “هرچه قابل اندازه گیری باشد، قابل مدیریت کردن است”.

درست است. شما تکنیک های افزایش بازدید مختلفی را امتحان خواهید کرد و نیاز دارید که بدانید هر کدام از آن ها چه نتیجه ای را به دنبال دارند.

پس تعداد بازدید سایت خود را اغلب –حداقل هفته ای یک بار- بررسی کنید. با این کار، متوجه خواهید شد که چه روشی نتیجه خوبی دارد و چه روشی چندان مناسب نیست و روش های مناسب تر را ادامه دهید.

 

 1. راهکار بازاریابی محتوای بهتری را ایجاد کنید

بسیاری از کسب و کارها در این قسمت از رده خارج می شوند. آن ها یا تکنیک بازاریابی محتوا ندارند یا اگر هم داشته باشند، روش خوبی نیست.

شما می توانید از تمام ترفندهای سئو استفاده کنید اما بدون یک تکنیک بازاریابی محتوای خوب، تنها وقت خود را هدر می دهید.

بنابراین چگونه یک تکنیک بازاریابی محتوا ایجاد کنید؟ قبل از اینکه به آن بپردازیم، بهتر است درباره انواع محتواهایی که باید در تکنیک خود به کار ببرید، استفاده کنید صحبت کنیم:

 • وبلاگ ها
 • کتاب های الکترونیکی
 • ویدیو ها
 • پادکست
 • اینفوگرافیک

یک تکنیک بازاریابی محتوای خوب، ترکیبی از انواع محتوا را شامل می شود. حالا، تکنیک واقعی شما باید شامل موارد زیر باشد:

۱) هدف اصلی محتوا

۲) شناسایی مخاطب

۳) چگونه محتوای خود را از محتوای سایر رقیبان جدا کنید

۴) تعداد پست ها

۵) تقویت محتوا (برای مثال، چگونه محتوای خود را در جلوی چشم مخاطب قرار دهید)

 

 1. تیترهای متقاعد کننده تری بنویسید

یک تیتر خوب، افراد بیشتری را به سمت محتوا جذب می کند. اگر می خواهید که محتوای شما خوانده شود – و همچنین در موتورهای جستجو به آن امتیاز داده شود – راه حل شما یک تیتر عالی است.

حالا برای انتخاب یک تیتر خوب، باید دو مسئله را در نظر داشته باشید: ترافیک اجتماعی و ترافیک جستجو.

برای انجام این کار، تیتر شما باید کلمات کلیدی مناسب داشته باشد، زیاد طولانی نباشد و همچنین برای کاربران رسانه های اجتماعی به اندازه کافی متقاعدکننده باشد تا روی آن کلیک کنند.

برای مثال می خواهید تیتری درباره “استعفا دادن از شغل” بنویسید. با استفاده از گوگل کیورد پلنر می بینید که “چگونه شغل خود را ترک کنید” و “چگونه یک کارآفرین شوید” بیشترین رتبه در جستجوهای ماهانه را کسب کرده اند و می توانید از هر کدام از آن ها در عنوان خود استفاده کنید.

با استفاده از گوگل کیورد پلنر ، می توانید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید تا یک عنوان متقاعد کننده بنویسید.

(نکته: توجه داشته باشید که عنوانتان از ۷۰ حرف نشود تا گوگل آن را به طور کامل نشان دهد).

 • چگونه X می تواند X را انجام دهد (چگونه کارمندان می توانند از شغلشان استعفا دهند و یک کارآفرین شوند).
 • X فرد/چیز که X را انجام می دهند.
 • چگونه X را انجام دهیم (چگونه سرمایه گذاری کنیم)
 • چگونه X اتفاق بیفتد (چگونه فالوور های بیشتری در اینستاگرام بگیریم)

در ادامه چند نکته کلی را برای نوشتن تیترهای بهتر بیان می کنم:

 • از لیست استفاده کنید (۱۰ راه برای انجام X)
 • سوال بپرسید
 • کنجکاوی ایجاد کنید
 • احساس فوریت ایجاد کنید
 • احساسات خواننده را بر انگیزید
 • از تجانس استفاده کنید
 • از کلمات قدرتمند استفاده کنید
 • تا حد ممکن ارزش را واضح سازی کنید

 

 1. محتوای بهتری بنویسید

حتی اگر تکنیک بازاریابی محتوا و تیتر خوبی داشته باشید اما محتوا متقاعدکننده نباشد، تعداد بازدیدکننده های شما افزایش نخواهد یافت و هر فردی که وارد سایت شما شود، به زودی از آن خارج خواهد شد.

پس چگونه یک محتوای متقاعد کننده بنویسید؟

می توانید با استفاده از ترفندهای زیر شروع کنید…

ترفند شماره ۱: افرادی را که فقط چند جمله اول را می خوانند جذب کنید. مردم گستره توجه پایینی دارند. اگر چند جمله اول متنتان متقاعدکننده نباشد، مردم به خواندن ادامه نخواهند داد. با گفتن مزایای مقاله، گفتن یک داستان یا بیان کردن یک مسئله رایج که مخاطبان شما با آن رو به رو هستند، می توانید آن ها را جذب کنید.

ترفند شماره ۲: از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید. از نوشتن پاراگراف های طولانی خودداری کنید. هر چه متن را بتوان در یک نگاه بررسی کرد، بهتر است. پس سعی کنید پاراگراف ها را زیر ۵-۶ خط نگه دارید (۲-۳ خط ایده آل است).

ترفند شماره ۳: در زمان ویرایش کردن، متن را با صدای بلند بخوانید. چیزی که روی کاغذ خوب است، صرفا در زمان خواندن خوب نیست. با خواندن متن با صدای بلند، می توانید جملاتی را که مناسب نیستند پیدا کنید  و همچنین هر اشتباهی را راحت تر خواهید یافت.

ترفند شماره ۴: داستان های بیشتری بگویید. داستان با ما از نظر احساسی ارتباط بهتری برقرار می کنند و باعث می شوند تا اقدام به عمل کنیم. به منظور اینکه مبحث خود را اثبات کنید، خوانندگان را جذب کنید، یک مسئله را شرح دهید و هر چیز دیگری که فکرش را می کنید، از داستان استفاده کنید، داستان حکم طلا را دارد.

 

 1. از عکس های چشمگیر استفاده کنید.

آیا یک عکس واقعا ارزشی برابر یا هزار کلمه دارد؟ از نظر من بله…

عکس های چشمگیر می توانند ر افزایش بازدید کنندگان شما نقش به سزایی داشته باشند. چنین عکس هایی می توانند از نظر بصری برای افراد جذاب باشند و در نتیجه مدت بیشتری آن ها را در صفحه نگه دارند و هم چنین محتوای شما را قابل  به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی می کنند.

محققان طی یک پژوهش دریافتند که ۹۳% پست هایی که بازدیدکننده زیادی در فیسبوک دارند، در مقایسه با سایر پستها، به دلیل داشتن عکس های خوب هستند.

زمانی که عنوان خود را با یک عکس قوی همراه کنید، فرصت خوبی را فراهم می کنید تا بازدیدکننده و کلیک بیشتری دریافت کند. همچنین نیازی نیست که برای یافتن عکس های خوب هزینه کنید زیرا از سایت های مختلف می توانید این عکس ها را بدست آورید.

 

 1. لینک های درون سایتی (مهم!)

لینک های درون سایتی به این معناست که لینک یک صفحه از سایت خود را در صفحات مرتبط با آن در سایت خود، قرار دهید. اکثر سایت ها از لینک های درونی به مقدار کافی استفاده نمی کنند. همچنین حواستان باشد که حد اعتدال را رعایت کرده و این کار را زیاد انجام ندهید و در هر صفحه فقط لینک های مرتبط با پست های آن صفحه را قرار دهید.

استفاده از این قبیل لینک ها مفید هستند زیرا باعث جهت دهی به افراد در سایت می شوند و کمک می کنند تا رتبه جستجوی صفحاتی که به آن ها لینک داده اید بالا برود و همچنین سایت شما را  ساختاریافته می کنند.

در ادامه راه های استفاده بهینه از لینک های داخلی را بیان می کنیم:

 • محتوای بیشتری ایجاد کنید. هر چه محتوای با کیفیت بیشتری ایجاد کنید، محتوای با کیفیت بیشتری برای لینک کردن خواهید داشت. به همین راحتی.
 • از متن مناسب استفاده کنید. از مثال قبلی استفاده می کنم: اگر می خواهید به طور داخلی به پست “چگونه از کارم استعفا دهم” لینک دهید، می توانید در پست دیگری بنویسید “زمانی که می دانید چگونه از کار خود استعفا دهید و یک کار جدید را شروع کنید”. در این مورد، خواننده به خاطر زمینه متن و حس کنجکاوی، ترغیب می شود تا روی لینک کلیک کند.
 • به محتوای مرتبط لینک دهید. فقط به منظور لینک دادن، لینک ندهید. همیشه به پستی لینک دهید که با مطالب پست حاضر مرتبط باشد.
 • بیش از حد آن را تکرار نکنید. معمولا به ازای هر پست هزار کلمه ای، از ۵-۱۰ لینک داخلی استفاده می شود. اگر بیشتر از آن شود، از حد معمول فراتر می رود.

 

 1. محتوای خود را بررسی کنید

متن خود را بررسی کنید و مطالب اضافی و نامربوط با پست خود را حذف کنید، به این ترتیب می توانید پست کوتاهی تهیه کنید که اگر چه کوتاه است، اما می تواند بازدید کننده بیشتری را به خود جذب کند.

بررسی کردن پست همچنین می تواند رتبه سئو شما را ارتقا دهد. گوگل خواهان تجربه ای باکیفیت برای کاربران خود است و با بررسی کردن پست های خود، این علامت را می دهید که سعی دارید تجربه ای با کیفیت را برای کاربران فراهم آورید.

پس چگونه می توانید پست های خود را بررسی کنید؟ قبل از اینکه به این مبحث بپردازیم، ابتدا باید تمامی مطالب سایت خود را بررسی کرده و آنها را طبق موارد زیر طبقه بندی کنید:

 1. نگه داشتن (محتوای خوبی دارد و در سایت باقی می ماند)
 2. ارتقا دادن (بد نیست اما نیاز به ارتقا یافتن دارد)
 3. ترکیب کردن (برای مثال، یک محتوای کوتاه مشابه می توانید با یک پست دیگر ترکیب شود)
 4. پاک کردن (به دلیل نامرتبط بودن یا خوب نبودن باید پاک شود)

سپس برای بررسی کردن محتوا مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول: محتوای طبقات “نگه داشتن” و “ارتقا دادن” را ویرایش و تقویت کنید.

زمانی که این محتوا را تحلیل می کنید، از معیارهای زیر استفاده کنید:

 • آیا فرمت آن درست است؟
 • آیا تصاویر با سئو هماهنگ هستند؟
 • آیا کیفیت نوشته خوب است؟
 • آیا بررسی و خواندن آن راحت است؟
 • آیا عنوان برای موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی بهینه است؟
 • آیا لینک های وابسته صحیح هستند؟
 • آیا تعداد کافی لینک داخلی وجود دارد؟ آیا پست های قدیمی می توانند به پست های جدید لینک داده شوند؟

برای پست هایی که ارتقا می دهید و آن ها را با هم ترکیب می کنید، حواستان باشد که نظران قدیمی و نامرتبط را حذف کنید تا خواننده گیج نشود.

گام دوم: مطالب کوتاه و مشابه را تبدیل به یک پست جدید کنید.

احتمالا چندین گروه پست دارید که می توانید آن ها را با هم ترکیب کنید. زمانی که آن ها را ترکیب کردید، باید:

 1. محبوب ترین پست را انتخاب کرده و مطالب دیگر را با آن ترکیب کنید.
 2. آدرس تمامی پست هایی را که میخواهید ترکیب کنید، به آدرس محبوب ترین پست تغییر دهید.

گام سوم: محتوای طبقه “پاک کردن” را حذف کنید.

مطالبی را که دیگر مناسب سایت نیستند، پاک کنید.

اگرچه بررسی کردن مطالب کار ساده ای نیست، اما اگر آن را انجام دهید، نتایج بسیار خوبی خواهید دید و تعداد بازدیدکننده های سایت شما افزایش خواهد یافت. پس به شدت توصیه می کنم که آن را امتحان کنید.

عضویت در خبرنامه

 

از آخرین مطالب آموزشی منتشر شده در وب سایت مطلع شوید.

 

زودتر از سایر اعضا آموزش ها را مطالعه کنید.

Please wait...

تشکر برای عضویت در خبرنامه.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

ترافیک

۵ راه سریع دست‌یابی به ترافیک برای وبسایتی جدید

  وقتی پای توانایی راهبردهای بازاریابی در ایجاد ترافیک بلند مدت به میان می‌آید، معمولا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری مطالب رایگان رو تو ایمیل داشته باشی ؟
می خوای افزایش ترافیک رو از طریق ایمیل یاد بگیری !!؟؟
اطلاعات شما هرگز منتشر نخواهد شد.
همین الان ایمیلتو وارد کن و مطالب ما رو توی ایمیلت بخون ...