خانه / آموزش بازاریابی / ۵ راه سریع دست‌یابی به ترافیک برای وبسایتی جدید

۵ راه سریع دست‌یابی به ترافیک برای وبسایتی جدید

 

وقتی پای توانایی راهبردهای بازاریابی در ایجاد ترافیک بلند مدت به میان می‌آید، معمولا دو راهبرد بازاریابی محتوا ( راهنمای تولید محتوا را بخوانید ) و بهینه‌سازی موتور جستجو(SEO) بیش‌ترین بازگشت سرمایه را به دست می‌دهند. این دو راهکار طبیعتا برای ایجاد بازده‌‌های مرکب در طول زمان به کار می‌آیند و تا زمانی که به درستی اجرا شوند عملا هیچی ریسکی ندارند. با وجود این، راهبردهای یادشده اشکالاتی نیز دارند. یکی از اشکالات آن‌ها این است که  راه‌اندازی و شروع بازدهی آن‌ها (به نحوی که بازگشت سرمایه‌ی مثبت ایجاد کنند) زمان زیادی می برد. ایجاد راهبرد SEO ماه‌ها یا سال‌ها زمان می‌برد، این در حالی است که هنگام راه‌اندازی وب‌سایت می‌خواهیم به سرعت به ترافیک دست یابیم.

پس برای دست‌یابی سریع به ترافیک باید چه کنیم؟ گزینه‌های زیادی برای این کار وجود دارند که هر یک مزایا و معایبی دارند. در این‌جا برخی از سریع‌ترین گزینه‌های تمام عیار را می‌آوریم:

 

۱٫پست مهمان.

پست مهمان و ترافیک

پست‌های مهمان عملکردهای متعددی دارند، ولیکن  از میان آن‌ها دو عملکرد وجود دارند که باعث می‌شوند پست‌های مهمان برای کسانی که به دنبال دست‌یابی به منفعت فوری هستند حکم نقطه‌ی فروش را داشته باشند. اول این که پست‌های مهمان شما را به  منابع با نفوذی متصل می‌کنند که مخاطبان پابرجا دارند. به عنوان مثال، وب سایت مجله اینترنتی برترین ها را در نظر بگیرید. این وبسایت میلیون‌ها خواننده دارد بنابراین اگر بتوانید برند خود را در این وب‌سایت نمایش دهید می‌توانید به امکان دیده شدن خود پشت‌گرم باشید. متاسفانه، هر چه ناشر بیش‌تر قابل دیده شدن باشد، سخت‌تر می‌توان برند را توسط وی نمایش داد. بنابراین برای شروع، هدف خود را بر چیزی کوچک‌تر معطوف کنید.

دومین نقطه‌ی فروشِ پست‌های مهمان امکان ایجاد ترافیک‌های مستقیم است. بدین معنی که تا زمانی که محتوای شما با ارزش و معتبر باشد، با جریان بیش‌تری از کابران در وب‌سایتتان مواجه خواهید شد. علاوه بر این، پست‌های مهمان این مزیت بلند مدت را دارند که هم در بازاریابی محتوا و هم در SEO به شما کمک ‌کنند. به همین دلیل است که پست‌های مهمان گزینه‌ی مورد علاقه‌ی من از میان پنج گزینه‌ی این لیست هستند.

  1. برای خود مخاطبین رسانه‌‌های اجتماعی بوجود آورید.

social network

به وجود آوردن مخاطب اجتماعی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد اما اگر اولویت‌های خود را رتبه‌بندی کرده‌اید این گزینه روشی سریع و موثر برای مقیاس‌بندی پایگاه کاربران بالقوه‌ی شما است. علتش هم این است که در رسانه‌های اجتماعی می‌توانید با کاربران به صورت علنی و مستقیم در تعامل باشید و می‌توانید برای شروع جذب طبیعی مخاطب از محتوا یا تبلیغات (بعدا در این خصوص در همین مقاله اطلاعات بیش‌تری داده خواهد شد) استفاده کنید تا ترافیک را مستقیما به یک نقطه هدایت کنید اما مهم‌تر از آن این است که می‌توانید با مردم واقعا در تعامل باشید.

هنگام تعامل با کاربران رسانه‌های اجتماعی (چه با لایک کردن یا باشتراک‌گذاری پست‌های آن‌ها یا صرفا با به صحبت گرفتنشان) برندتان را به آن‌ها معرفی می‌کنید. برای این امر باید کمی پیش‌کاری کنید اما از لحاظ نظری در عرض چند هفته می‌توانید هزاران مخاطب بوجود آورید که به عنوان پلتفرمی برای رشد بیش‌تر به کارتان می‌آیند.

  1. از تاثیرگذاران استفاده کنید.

Influencers

به یاد دارید که گفتم ناشرین معروف میان‌بری برای رسیدن به مخاطبین فراوان‌تر هستند؟ شیوه‌ی کار با تاثیرگذاران نیز اساسا به همین شکل است مگر این که به جای میزبانی کردن مشتریانتان در وب‌سایتی خارجی، با فرد تاثیرگذار سر و کار داشته باشید. می‌توانید تاثیرگذاران حوزه‌ی صنعت خود را با خزش در رسانه‌های اجتماعی یا یافتن یکی از آن‌ها از طریق جستجو بیابید.

از این مرحله به بعد باید با تاثیرگذاران به نحوی رابطه ایجاد کنید. مثلا می‌توانید کارهای آن‌ها را باشتراک بگذارید، از آن‌ها سئوال بپرسید و یا به آن‌ها نشان دهید به کارشان علاقه‌مندید. در این مرحله امکان دارد که تاثیرگذاران محتوای شما را خود به اشتراک بگذارند در غیر این صورت می‌توانید برای پیشنهاد مشاهده‌پذیری متقابل، از آن‌ها فرصتی را برای گفتگو طلب کنید. ولی به وقت آن‌ها احترام بگذارید و مستقیما تبلیغات مجانی نخواهید. در صورت موفقیت، فورا به هزاران مخاطب دست‌می‌یابید و از این لحظه به بعد می‌توانید همچنان به پرورش رابطه‌ی خویش بپردازید  یا تاثیرگذارانی جدید بیابید و به مثابه‌ی منبع از آن‌ها بهره‌برداری کنید.

 

  1. از تبلیغات پولی استفاده کنید.

Paid advertising

از میان راهبردهایی که در اینجا فهرست شده‌اند به تبلیغات پولی کم‌تر از همه علاقه دارم، اما ذکر آن‌ حائز اهمیت است. چرا به این گزینه کم‌تر علاقه دارم؟ چون پایین‌ترین پتانسیل بلندمدت را دارد. در این شیوه، بابت جریانی از ترافیک تضمین شده‌ی‌ ورودی به وب‌سایتتان، پیشاپیش پول پرداخت می‌کنید. این ترافیک ممکن است ارزشمند باشد اما به محض این که از صرف این بودجه صرف‌نظر کنید، تبلیغات قطع می‌شوند و جریان ترافیک هم از بین می‌رود. مایلم این گزینه را با ایجاد دارایی خالص با خرید خانه در مقابل پرداخت کرایه‌خانه مقایسه کنم.

این گزینه را با چیزی شبیه گزینه‌ی استفاده از تاثیرگذاران مقایسه کنید. استفاده از تاثیرگذاران به شما رابطه‌ای می‌دهد که می‌توانید از آن در صنعت یا در بازاریابی اجتماعی خود استفاده کنید، یعنی جایی که در آن مخاطبینتان (عملا) برای همیشه باقی می‌مانند. تبلیغات راهبرد خوبی است، این راهبرد هم سریع و هم سودبخش است اما فاقد رشد یا منفعت‌های بالقوه‌ای است که راهبردهای بنیادی به دست می‌دهند. با توجه به آنچه گفته شد، در اینجا برای ایجاد ترافیک سریع پولی، چند گزینه‌ی خوب را می‌آوریم:

 

تبلیغات  StumbleUpon

تبلیغات Reddit

تبلیغات Facebook

تبلیغات Twitter

تبلیغات LinkedIn

Google Adwords

تبلیغات Bing

 

  1. مسابقه و فروش ویژه راه بیندازید.

فروش ویژه

مسابقات و فروش‌های ویژه از این لحاظ که باید پیشاپیش سرمایه‌گذاری کنید به نحوی شبیه تبلیغات پولی هستند. این سرمایه‌گذاری معمولا در محصول مصرفی پرفروش، کارت هدیه و یا چیز مشابه با ارزشی انجام می‌گیرد. آنگاه، باید از کاربرانتان بخواهید که جهت راه‌یافتن به مسابقه، دست به کاری بزنند (مثلا در رسانه‌های اجتماعی پست‌های شما را لایک کنند و یا آن‌ها را باشتراک بگذارند).

عضویت در خبرنامه

 

از آخرین مطالب آموزشی منتشر شده در وب سایت مطلع شوید.

 

زودتر از سایر اعضا آموزش ها را مطالعه کنید.

Please wait...

تشکر برای عضویت در خبرنامه.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

مخاطب و مشتری های جدید

چگونه با روش آسان مخاطب و مشتری های جدید پیدا کنیم

کوپن خرید اهدا کنید! کوپن ها از جمله مواردی هستند که مشتریان قدیمی شما و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری مطالب رایگان رو تو ایمیل داشته باشی ؟
می خوای افزایش ترافیک رو از طریق ایمیل یاد بگیری !!؟؟
اطلاعات شما هرگز منتشر نخواهد شد.
همین الان ایمیلتو وارد کن و مطالب ما رو توی ایمیلت بخون ...